Tuesday 20 August 2019 - سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - 19 ذو الحجة 1440

درباره ما

هر ایرانی و ایران دوستی تأیید خواهد کرد که ایران به عنوان پنجمین جاذبه توریستی جهان پتانسیل بسیار وسیعی در جذب گردشگر خارجی داشته و می تواند از این طریق سهم بزرگی را در این صنعت جهانی به خود اختصاص داده و با اقتدار ضمن معرفی فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی به جهانیان سود عظیمی را نیز عاید کشور عزیزمان نماید.

ورود گردشگران خارجی به ایران باعث رشد و توسعه بسیاری از صنایع مرتبط با این صنعت از جمله هتلداری خواهد شد و به طور غیر مستقیم نیز موجب معرفی محصولات و تولید کنندگان ایرانی به جهانیان خواهد شد در حالی که هم اکنون در میان مردم اغلب کشورها نه تنها شناخت جامعی نسبت به ایران و ایرانی وجود ندارد بلکه به لطف تبلیغات سوء دشمنان ایران و ایرانی برخی افراد در جوامع دیگر بدون اطلاع از فرهنگ، تاریخ و تمدن ایران صرفاً بر اساس تبلیغات رسانه های معاند ایران را به اشتباه کشوری عقب مانده و غیر امن می شناسند.

عدم معرفی جاذبه های توریستی ایران به جهانیان باعث شده است که شناخت صحیحی از این مکان ها در کلیه جوامع حتی در میان هموطنان ساکن ایران نیز وجود نداشته باشد. نکته حائز اهمیت آنکه علی رغم تمام این کاستی ها نیز گردشگران زیادی متقاضی ورود به کشور هستند.

در اغلب فیلمهای روز سینمای جهان حتی شناخت نسبی در مورد جامعه و بافت شهری ایران و شرایط عمومی حاکم بر کشور وجود ندارد و در کمال تعجب برخی فیلمسازان معروف بین المللی هم خواسته و یا ناخواسته ایران را کشوری نظیر عراق یا افغانستان و یا پاکستان می شناسند.

اخیراً در سریال پر بازدید هملند صحنه هایی از ایران به نمایش در آمد که نه می توان به آن توهم نام نهاد و نه تخیل بلکه صرفاً می توان چنین شناخت و تلقی از فضای ایران را ناشی از بی اطلاعی و ناآگاهی نویسنده و کارگردان فیلم از ایران دانست. اگرچه ممکن است ما نیز چنین صحنه هایی را در شبکه های خبری از کشورهای همجوار مشاهده نماییم ولی فی مابین فضای شهری و بافت اجتماعی جامعه ما با آنچه برخی می پندارند فاصله بسیار زیادی وجود دارد.

در چنین فضایی، متولی امر یعنی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در دولتهای قبل به عنوان حیاط خلوت برخی جریانهای سیاسی و ناشناخته منابع این سازمان را برخلاف رسالت این نهاد صرف منافع باندی و جناحی خود کرده، که با سیاستهای دولت تدبیر و امید ما نیز همچون بقیه ایرانیان امیدواریم که این سازمان بر اساس وظایف ذاتی و سیاستهای کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان متولی این صنعت، موجبات رشد و شکوفایی این صنعت را فراهم آورد.

در این شرایط با بررسی همه جانبه و مطالعات دقیق اقدام به برنامه ریزی بلند مدتی در این حوزه نموده ایم که در فاز اول با طراحی و راه اندازی وب سایت تشریفات تجاری ایران ورود خود را به این عرصه اعلام نموده و در فاز بعدی به شرح ذیل اقدامات اجرایی خود را آغاز خواهد کرد:

مجله توریسم فارسی به آدرس اینترنتی www.ToursimFa.com با معرفی جاذبه های گردشگری ایران و جهان، دسترسی کاربران فارسی زبان را به اطلاعات جامع گردشگری ایران فراهم خواهد نمود. این اطلاعات به زودی به زبانهای دیگر نیز در دسترس کاربران خارجی قرار خواهد گرفت و به موازات این امر نیز اقدامات اجرایی برای دسترسی گردشگران به کلیه اطلاعات مورد نیازشان فراهم خواهد شد.

همچنین در این مجله به مقایسه انواع تور های داخلی و خارجی، مقایسه هتل های ایران با یکدیگر و … پرداخته ایم که امکان مقایسه ی هزینه ی سفر ، مدت اقامت ، تعداد ستاره ی هتل ها ، سنجش کیفیت تور ها و هتل های مختلف را در اختیار کاربران سایت قرار می دهد. هم چنین کاربران از طریق امکان جستجوی پیشرفته نیز میتوانند به تور؛ یا هتلی مناسب بر حسب هزینه و امکانات مد نظرشان دستیابی پیدا کنند.

فعالیت ما در این حوزه ادامه خواهد داشت و شما می توانید برای کسب اطلاع از برنامه های آتی ما مجدداً به این صفحه مراجعه فرمایید ضمناً ما در این حوزه از نظرات، پیشنهادات و انتقادات شما استقبال نموده و از ایده های شما نیز استقبال می کنیم.

تمامی حقوق سایت متعلق به سایت توریسم فا می باشد